رپورتاژ

بازار روانکارهای صنعتی در دبی

بازار روغن‌های امارات متحده عربی در سال 2021 به 146.23 میلیون لیتر رسید و پیش‌بینی می‌شود که CAGR 3.XMRعمده‌ای از اقتصاد این کشور را به خود اختصاص می‌دهد و سالانه بخش زیادی از درآمد کلی کشور از طریق فروش و صادرات روغن صنعتی به دست می‌آید.
در این مطلب سهم کلی بازار روانکارهای صنعتی در دبی را باهم بررسی می‌کنیم.

سهم کلی بازار روانکارهای صنعتی در دبی
● بزرگ‌ترین بخش بازار روانکارهای صنعتی در دبی بر اساس آمار ثبت‌شده از کاربران، صنعت خودرو است: به دلیل تعداد زیاد خودروها و SUV های سطح بالا و چرخه تعویض روغن بیشتر در مقایسه با سایر بخش‌ها، بزرگ‌ترین بخش مصرف‌کننده نهایی در امارات متحده عربی است.
● سریع‌ترین بخش مصرف‌کننده روغن صنعتی، صنعت تولید برق است: تولید برق سریع‌ترین رشد مصرف‌کننده نهایی روان‌کننده‌ها در امارات متحده عربی است که دلیل آن افزایش استفاده از راکتورهای گاز طبیعی و توربین‌های بادی برای تولید انرژی است.
● بزرگ‌ترین بخش بر اساس نوع محصول، روغن موتور است: با توجه به اندازه موتورهای مختلف خودروها، موتورسیکلت‌ها، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها و فرکانس‌های بالای تعویض روغن، روغن موتور پرمصرف‌ترین رده محصول در امارات است.
● گسترده‌ترین بخش بر اساس نوع محصول، گریس است: گریس برای عملکرد نرم ماشین‌آلات صنعتی مورد نیاز است و با رشد صنعت تولید کشور، مصرف گریس احتمالاً سریع‌تر نیز گسترش می‌یابد.
در سال 2022 مطابق نظرات کاربران 3 برند به عنوان برترین برندهای روانکار صنعتی انتخاب شدند، برای دیدن لیست پرفروش‌ترین روغن‌های صنعتی کلیک کنید.

روندهای کلیدی بازار

بزرگ‌ترین بخش مصرف‌کننده روانکار صنعتی توسط کاربر نهایی: بخش خودرو.
در سال 2020، بازار روانکارهای امارات متحده عربی تحت سلطه بخش خودرو بود که حدود 58 درصد از کل مصرف روغن در این کشور را به خود اختصاص داد. طی سال‌های 2015-2019، مصرف روغن در بخش خودرو حدود 7.9 درصد افزایش یافته است.
در سال 2020، محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری COVID-19 منجر به کاهش نیازهای تعمیر و نگهداری از چندین بخش شد. تأثیر عمده در بخش خودرو مشاهده شد که در طول سال 2019 کاهش 12.4 درصدی را به ثبت رساند.
تولید برق احتمالاً سریع‌ترین رشد بخش مصرف‌کننده نهایی بازار مورد مطالعه است که CAGR 5.5 درصدی را در دوره 2021-2026 ثبت کرده است و پس از آن فلزکاری و متالورژی (3.52 درصد) قرار دارند. افزایش تعداد وسایل نقلیه در دبی، به احتمال زیاد باعث افزایش مصرف روانکار در بخش خودرو می‌شود.

بازیگران و کاربران عمده بازار روان کننده امارات متحده عربی
● شرکت ENOC
● رویال داچ شل PLC
● شرکت اکسون موبیل
● گروه ADNOC
● TotalEnergies

تحولات اخیر بازار روان کننده امارات متحده عربی

در آگوست 2022 Gulf Oil Middle East اعلام کرده است که سبد محصولات جهانی جدیدی را در بازار امارات راه‌اندازی می‌کند. طیف محصولات جدید مبتنی بر فناوری‌های ThermoShield و Wear-Guard است که برای خودروهای مدرن طراحی شده است.

ADNOC Distribution، بزرگ‌ترین خرده‌فروش سوخت و لوازم رفاهی امارات متحده عربی، مجموعه جدیدی از محصولات روان‌کننده سری Voyager Green را برای موتورهای دیزلی و بنزینی، که از 100٪ روغن پایه گیاهی ساخته شده بود، راه‌اندازی کرد.

بازار روان کننده‌های امارات متحده عربی نسبتاً با صنایع دیگر ادغام شده است و پنج شرکت برتر حدود 70٪ از سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند. بازیگران اصلی این بازار عبارت‌اند از:

ADNOC، Emirates Lube Oil Co. Ltd، EPPCO Lubricants، Royal Dutch Shell Plc و TotalEnergies.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا