وبلاگ

تایر دست‌ساز بدون نیاز به هوا از تست‌های مختلف سربلند بیرون آمد

ما هم‌اکنون در عصر خودروهای برقی قرار داریم. فناوری در خودروها نیز روزبه‌روز بهتر می‌شود و شکی هم در آن نیست. یکی از اصلی‌ترین زمینه‌های قابل ارتقا صنعت خودرو که هنوز جای پیشرفت در آن دیده می‌شود، تایرهای بدون هوا است. به لطف میشلین و سیستم منحصربه‌فرد ضدسوراخ تایرهایش، ممکن است تا چند سال آینده شاهد حضور تایرهای بدون نیاز به هوا در خودروهای روزمره باشیم.

ظاهرا گروهی از جوانان در رسانه «Driven Media» انگلستان تحمل صبرکردن برای فرارسیدن آینده را نداشتند؛ بنابراین تلاش کردند تا تایرهای بدون هوای خودشان را با استفاده از موادی که از فروشگاه‌های دردسترس عموم هست، بسازند. از آن مهم‌تر، آن‌ها ساخته خود را تحت بررسی‌های متعدد قرار دادند تا از کارکرد آن مطمئن شوند.

آن‌ها برای ساخت هر تایر بدون باد، به یک رینگ ۱۴ اینچی از فورد موندئو، ۱۵ قطعه بریده‌شده لوله آب آشامیدنی و لوله‌های کوچک‌تر به‌عنوان سیستم ضدارتعاش نیاز داشتند. برای محکم‌سازی این سازه، بیش از ۳۰۰ پیچ و مهره مورد استفاده قرار گرفت. خرج آن هم برابر ۳۰۰ پوند (یا حدودا ۳۹۷ دلار) برای هر چرخ شد. تیم توسعه‌دهنده Drivern Media برای وارسی این تایرها از یک دستگاه کاترهام ۷ استفاده کرد. این خودروی سبک‌وزن حدودا ۸۰۰ کیلوگرم وزن دارد؛ این معنای این است که هر چرخ تقریبا ۲۰۰ کیلوگرم از وزن خودرو را متحمل خواهد شد. این تایرهای بدون هوا موفق شدند به‌خوبی وزن خودرو را تحمل کنند.

معرفی‌کننده این طرح گفت که در این چرخ‌ها در سرعت‌های پایین مانند چرخ‌های معمولی عمل می‌کنند اما اگر راننده سرعت را افزایش دهد، نقص‌های شکل غیر‌دایره‌ای آن مشخص می‌شوند. در نتیجه همه این‌ها، سواری با پستی و بلندی‌های متعدد همراه می‌شود و صدای زیادی به گوش راننده می‌رسد. این تایرهای دست‌ساز بدون هوا، به‌هرصورت موفق به گذراندن تست‌های مهم شدند. در تست سوراخ‌شدن که در آن از میخ استفاده شد، هیچ اتفاقی برای تایرها نیافتاد.آن‌ها در تست‌های جاده‌ای که شامل دست‌انداز و چاله می‌شدند نیز پاسخگو بودند. یک تست نهایی نیز وجود داشت که شامل دریفت‌کشیدن با این تایرها می‌شد. برای اینکه از نتیجه این بررسی به‌صورت کامل مطلع شوید می‌توانید فیلم کامل آن را مشاهده کنید.

برچسب هاتکنولوژی رینگ و لاستیک ویدئو کلیپ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا