وبلاگ

توقف فروش نیسان GT-R در بسیاری از کشورهای اروپا به دلایل محیط زیستی

نسل فعلی GT-R که از سال ۲۰۰۷ در بازار اروپا فروخته شده بود، حالا با توقف عرضه مواجه است.

از ابتدای سال ۲۰۲۲، سازمان استاندارد و ایمنی استرالیا، نیسان GT-R را فاقد شرایط لازم برای تست‌های تصادف اعلام کرد و مانع از فروش این خودرو شد. حالا چند کشور اروپایی نیز، نیسان GT-R را آلاینده‌ی محیط زیست تشخیص داده و فروش نمونه‌های جدید این مدل را متوقف کرده‌اند.

آلمان و بلژیک، از معدود کشورهای اتحادیه اروپا هستند که چند بند قانونی مربوط به آلایندگی خودروها را اجرا نمی‌کنند. این شرایط، باعث می‌شود خرید نیسان GT-R صفر کیلومتر در آلمان و بلژیک ادامه داشته باشد. از سویی دیگر، مصرف سوخت بالای این خودرو، منجر به افزایش قیمت به دلیل مالیات و عوارض مخصوص مدل‌های پرمصرف شده است. به همین دلیل، عملا خریداری برای نیسان GT-R در آلمان و بلژیک وجود ندارد.

در هلند، نیسان GT-R با آستانه قیمت ۲۰۰ هزار دلار فروخته می‌شود درحالی‌که هزینه خرید آن برای شهروندان داخل ژاپن، ۱۰۵ هزار دلار است. همچنین نیسان GT-R نیسمو در هلند، ۳۳۳ هزار دلار قیمت دارد؛ اما در کشور سازنده به قیمت ۲۱۵ هزار دلار فروخته می‌شود.

در امریکا همچنان واردات انواع خودروهای ژاپنی و کره‌ای بدون مالیات‌های سنگین و محدودیت مشابه اتحادیه اروپا انجام می‌شود. البته هنوز نیسان GT-R ساخت ۲۰۲۲ در امریکا عرضه نشده و نسخه‌ی ۲۰۲۱ در بعضی نمایندگی‌ها موجود است. این شرایط، نشانه‌ها‌یی از توقف تولید نیسان GT-R مدل R35 در آینده نزدیک را نشان می‌دهد؛ درحالی‌که اطلاعات دقیقی از تولید نسل جدید (R36) در دسترس نیست.

برچسب هانیسان GT-R

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا