وبلاگ

حمله موشکی به نزدیکی پیست فرمول یک عربستان؛ مسابقات برگزار خواهد شد

روز جمعه و در جریان تمرین اول تیم‌های فرمول یک، نیروهای یمنی به پایگاه نفتی نزدیک پیست جده در عربستان موشک زدند. با این رخداد، نگرانی‌های اعضای فرمول یک برانگیخته شد و جلساتی برای تصمیم‌گیری درباره آینده مسابقه گرندپری عربستان صورت گرفت؛ در طول صحبت‌های طولانی که بیش از چهار ساعت به درازا انجامیدند، رانندگان تیم‌ها با مسئولان مسابقات و تیم‌هایشان درباره نگرانی‌های خود صحبت کردند.

پیش از آنکه مدیران تیم‌ها با رانندگان دیدار کنند، ابتدا استفانو دومنیکالی مدیرعامل فرمول یک و راس براون کارگردان مدیریتی موتوراسپرت، به ملاقات با رانندگان فراخوانده شدند. پس از آن، رئیس تیم‌های اتومبیلرانی با دومنیکالی صحبت کردند درحالی‌که رانندگان بحث‌هایشان را تا ساعت ۲ بامداد به وقت محلی ادامه می‌دادند.

به گزارش منابع موثق داخلی، با وجود اینکه امکان خروج برخی از رقابت‌کنندگان از مسابقه عربستان به‌خاطر نارضایتی از شرایط وجود داشت، این اتفاق رخ نداد و نگرانی‌های آن‌ها برطرف شد. اینکه چگونه رقابت‌کنندگان چه درخواستی داشته‌اند یا چطور به مسابقه‌دادن رضایت داده‌اند مشخص نیست اما مشخص است که همه آن‌ها سر رقابت توافق دارند.مذاکرات بی‌سابقه میان رانندگان فرمول ۱ پس از این اتفاق افتاد که دومنیکالی به رئیس تیم‌ها اطمینان داده بود که امنیت آن‌ها در مجموعه جده تضمین‌شده است. او می‌گفت که اعضای فرمول ۱ به‌خاطر وعده‌های مقامات عربستانی برای ایمن نگه‌داشتن مسابقه خوشحال بودند.

به ما اطمینان کامل داده‌اند که بدون درنظر گرفتن شرایط، ایمنی در درجه اول قرار دارد. امنیت باید تامین گردد.

مقامات محلی با خانواده‌های خود در اینجا هستند، در خود پیست. پس تمام سیستم‌های لازم برای حفاظت از پیست، شهر و مکان‌هایی را که به آنجا خواهیم رفت، دارند.

بنابراین ما مطمئن هستیم که برای این موضوع به این مسئله باید به مقامات محلی اطمینان داشته باشیم؛ بنابراین، همانطور که گفتم به مسابقه ادامه خواهیم داد.

تمرین نخست: لکلرک پیشتاز، ورشتاپن در مقام دوم

چارلز لکلرک در تمرین نخست روز جمعه از گرندپری عربستان، زمانی سریع‌تر از مکس ورشتاپن را به ثبت رسانید. راننده فراری در انتهای این رویداد موفق شد تا با ۰.۱۱۶ ثانیه اختلاف، عملکردی بهتر از ورشتاپن از تیم ردبول داشته باشد.

راننده تیم آلفارومئو، «والتری بوتاس»، در این رقابت که در پیست ۶.۲ کیلومتری «جده کورنیش» با ۰.۳۱۲ ثانیه اختلاف با لکلرک، به مقام سوم دست یابد. «کارلوس ساینز جونیور» از فراری هم به مقام چهارم رسید. این‌بار مرسدس به‌خاطر وزن خودرواش به سختی افتاد؛ برنده هفت دوره عنوان قهرمانی این مسابقات، «لوییس همیلتون»، نهمین خودروی سریع پیست در جریان این مسابقه شد. هم‌تیمی همیلتون، «جورج راسل»، نیز پانزدهم شد.کوین مگنوسن راننده تیم هاس، به‌خاطر مشکلات سیستم هیدرولیک خودروی خود تنها پس از چند دقیقه به پیت رفت و متاسفانه فرصت بازگشت به پیست را پیدا نکرد. این دوره تمرین تنها پس از ۲۰ دقیقه با پرچم قرمز موقف شد؛ راننده تیم مک‌لارن، «اندو نوریس»، در پیچ یکم با دیوار برخورد داشت.

برچسب هافرمول یک F1

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا