وبلاگ

گرندپری فرمول یک روسیه ۲۰۲۲ لغو شد

پس از حملهٔ نظامی روسیه به اوکراین، چندین رانندهٔ فرمول یک درخواست لغو گرندپری این کشور را دادند و حالا فیا دقیقاً همین کار را انجام داده است. فدراسیون جهانی اتومبیلرانی در بیانیهٔ کوتاهی دراین‌باره گفته است:

مسابقات قهرمانی جهان فرمول یک با دیدی مثبت از کشورهای سراسر جهان بازدید می‌کند تا مردم را متحد و ملت‌ها را دورهم جمع کند. ما تحولات اوکراین را با شوک و ناراحتی دنبال می‌کنیم و امیدواریم که وضعیت کنونی سریع و مسالمت‌آمیز حل شود. عصر پنجشنبه، فرمول یک، فیا و تیم‌ها در مورد موقعیت ورزش ما بحث کردند و نتیجه این است که طبق نظر همه ذی‌نفعان، برگزاری گرند پری روسیه در شرایط کنونی غیرممکن خواهد بود

در همان روز آغاز حملهٔ روسیه به اوکراین، سباستین فتل، قهرمان چهار دورهٔ جهان گفت در صورت برگزاری گرندپری روسیه در آن شرکت نخواهد کرد. وی دراین‌باره گفت:

نظر خودم این است که نباید بروم. من نخواهم رفت. به نظر من مسابقه دادن در آن کشور اشتباه است. متأسفم برای مردم، مردم بی‌گناهی که به دلایل احمقانه تحت رهبری عجیب و دیوانه کشته می‌شوند

مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر نیز نظر یکسانی به فتل داشته و گفته است:

در شرایط کنونی چگونه می‌توانیم به روسیه برویم. اوضاع از هم‌اکنون تا سپتامبر چقدر می‌تواند تغییر کند؟

لندو نوریس، رانندهٔ مک‌لارن نیز گفته است که مسابقه دادن در سوچی درست نیست.

وضعیت تیم هاس اما در حال حاضر مبهم است زیرا این تیم تحت حمایت روسیه است و لوگوها و طرح اسپانسر خود یعنی شرکت مواد شیمیایی اورالکالی با تم پرچم روسیه را از خودروی خود در آزمایش‌های پیش فصل در بارسلونا حذف کرده است. در همین حال، نیکیتا مزپین، رانندهٔ روسی هاس و پسر دیمیتری مزپین، رئیس شرکت اورالکالی، پس از اینکه در روز دوم آزمایش‌های پیش فصل با لبخند به رسانه‌ها گفت او را از خودرو پیاده نکرده‌اند اما در نشست خبری رانندگان شرکت نخواهد کرد، گفته است:

با توجه به درک ما از فرمول یک، مسابقه در حال انجام است و مطمئناً من را در آن خواهید دید

در حال حاضر مشخص نیست که آیا فیا گرند پری روسیه را با مکان دیگری در همان تاریخ جایگزین خواهد کرد یا نه. در همین حال، یوفا هم مسکو را از فینال لیگ قهرمانان امسال محروم کرده است.

برچسب ها2022 اخبار خودرو فرمول 1

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا